Vančura i Zeman nowymi trenerami czeskiej kadry A

przez Martyna Okrzesik

21 kwietnia w Harrachovie odbyło się walne zgromadzenie sekcji kombinacji norweskiej. Podczas spotkania podsumowano ostatnie miesiące oraz zaprezentowano nowy sztab szkoleniowy reprezentacyjnej drużyny A, w którego skład wchodzą Martin Zeman i Tomáš Vančura.

Tomáš Vančura, fot. JFK Feichter

Nie tylko Robert Mateja, ale także Marek Šablatura i Luděk Šablatura żegnają się z pracą w czeskim sztabie szkoleniowym. Mateja pełnił funkcję trenera czeskich kombinatorów przez trzy lata. Rolę tą przejął przed sezonem 2020/21. Wówczas jego zawodnicy zaliczyli udany sezon, a podczas igrzysk olimpijskich wszyscy reprezentanci Czech zajęli miejsca w czołowej trzydziestce, natomiast w zawodach drużynowych Czesi uplasowali się na siódmej pozycji, po zaciętej walce o piąte miejsce. Niestety, lecz sezonu 2022/23 nie można zaliczyć do udanego w wydaniu reprezentantów Czech.

W rezultacie nowymi trenerami kadry A zostaną Martin Zeman i Tomáš Vančura. Do tej pory Zeman pełnił rolę szkoleniowca kadry juniorskiej. Natomiast Vančura w grudniu 2019 roku podjął decyzję o zakończeniu kariery sportowej. Na ten moment nie jest znany podział obowiązków oraz nie podano informacji o współpracy z kadrą kobiet.

ZOBACZ TEŻ FILIP SAKALA: ,,CHCĘ DZIAŁAĆ DLA DOBRA INNYCH, ABY NIE SKOŃCZYLI TAK JAK JA”

Dodatkowo podczas spotkania głos zabrał Tomáš Vašiček, który sprawuje rolę burmistrza Harrachova. Mężczyzna przedstawił wizję w dziedzinie sportu oraz zadeklarował gotowość miasta do udziału w przebudowie skoczni K120, we współpracy z krajem libereckim.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

żródło informacji: własne, czech-ski.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać