Hannes Gehring kończy karierę

przez Martyna Okrzesik

Niestety, kolejny kombinator norweski poinformował o zakończeniu swojej profesjonalnej kariery sportowej. Tym razem ową decyzję, za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, oznajmił niespełna 20-letni Niemiec Hannes Gehring.

Hannes Gehring, fot. DSV

– ,,Jak wszyscy wiecie, ostatnie 2 lata nie były dla mnie łatwe. Nie byłem już w stanie być z siebie zadowolonym. Z tego jak i innych powodów podjąłem decyzję o zakończeniu wyczynowej kariery sportowej. Kombinacja norweska towarzyszy mi od piątego roku życia. Zawsze lubiłem ten różnorodny sport i nigdy nie sądziłem, że teraz będę musiał podjąć taką decyzję. Wszystko zaczęło się w Biberau. Pierwszy raz na nartach, pierwsze zjazdy i pierwsze skoki. W 2015 roku podjąłem decyzję o bardziej profesjonalnym uprawianiu kombinacji norweskiej i przeniosłem się do Oberhof Gymnasium. Pozwolono mi podróżować do miejsc, których prawdopodobnie nigdy nie zobaczyłbym jako „normalny” człowiek, mogłem poznać wielu ludzi, a także zawrzeć przyjaźnie na całe życie. Natomiast ten czas ma też swój koniec. Na koniec chciałbym złożyć podziękowania, szczególnie mojej mamie i tacie. Zawsze mnie wspieraliście, nieważne gdzie byłem i nieważne który byłem na liście wyników” – napisał Hannes Gehring na swoim profilu na Instagramie.

Na koniec Niemiec podziękował swojemu klubowi, trenerom, sponsorom, a także kolegom z drużyny.

Hannes Gehring, Pepe Schula, Jan Andersen, żródło: Instagram/@hannes.gehring

Przebieg kariery

Hannes Gehring to niespełna 20-letni zawodnik reprezentujący klub SV Biberau. Podczas swojej kariery występował głównie w zawodach rangi Alpen Cup. Najlepszy wynik zanotował podczas minionego sezonu 2022/23, ponieważ zebrał 128 punktów, co uplasowało go na 17. pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu.

Niemiec dobre wyniki notował także w zawodach Youth Cup II. W rezultacie w sezonie 2022/21 zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, dzięki zgromadzeniu 90 punktów. Dodatkowo Gehring kilkukrotnie stawał na podiach zawodów Children.

Ostatnim międzynarodowym startem Niemca były zawody Alpen Cup w Oberhofie, gdzie uzyskał 21. oraz 49. lokatę. Najlepszym wynikiem Gehringa z sezonu zimowego było 16. miejsce w Seefeld, natomiast latem plasował się na 4. pozycji w Oberstdorfie.

Hannes Gehring, żródło: Instagram/@hannes.gehring

ZOBACZ TEŻ JASPER GOOD KOŃCZY KARIERĘ

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać