Skocznie w Courchevel zostaną zmodernizowane

przez Martyna Okrzesik

W miniony wtorek, delegacja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) odwiedziła kompleks skoczni narciarskich Tremplin du Praz we francuskim Courchevel, który ma zostać gospodarzem igrzysk olimpijskich w 2030 roku. Obiekt ulegnie modernizacji przed imprezą czterolecia.

Tremplin du Praz, źródło: Courchevel Tourisme

ZOBACZ TEŻ: POWRÓT ZAWODÓW MIĘDZYNARODOWYCH DO CHAUX-NEUVE? ,,ZMIENILIŚMY KIERUNEK NASZEJ PRACY”

Skocznie w Courchevel zostaną zmodernizowane

Francja jest już niemal pewna bycia gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2030. Przez cały obecny tydzień Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) odwiedza różne lokalizacje w celu inspekcji stanu obiektów i aren sportowych, na których odbędzie się impreza czterolecia. W miniony wtorek, delegacja zagościła m.in. do Courchevel na kompleks skoczni narciarskich Tremplin du Praz oraz do Méribel na trasy narciarstwa biegowego, gdzie rozegrane zostaną konkursy w kombinacji norweskiej.

„Przyjrzeli się infrastrukturze, poczyniliśmy postępy w projekcie” – wyjaśnia Nicolas Bal, który był obecny podczas wizyty jako trener skoków w Courchevel Sports Klub. – „Są to projekty, które mieliśmy w przygotowaniu, ale które dzięki tej kandydaturze będą mogły zostać zrealizowane” – cieszy się były dwuboista. ,,Igrzyska są dla francuskich skoków narciarskich niesamowitym wydarzeniem i wielką szansą!” – dodaje.

Kompleks Tremplin du Praz ulegnie sporej modernizacji. Wśród prac, które mają zostać wykonane na terenie skoczni narciarskich w Courchevel znajduje się rozbudowa dużego obiektu z HS132 do HS140 oraz naprawa wyciągu prowadzącego na szczyt skoczni i wieży sędziowskiej. Plan obejmuje także nowe oświetlenie, rozbudowę trybun oraz budowę nowego obiektu.

Tremplin du Praz, fot. Artur Bała

Obecnie nie podano dat rozpoczęcia prac. Jednak nic nie wskazuje na to, że działania rozpoczną się przed startem sezonu letniego. Według wstępnych kalendarzy Letniego Grand Prix 2024, skocznia w Courchevel ma gościć inaugurację kampanii. Rywalizację zarówno kobiet, jak i mężczyzn zaplanowano na 13-14 sierpnia na obiekcie HS132.

ZOBACZ TEŻ: RAMOWE KALENDARZE LETNIEGO GRAND PRIX I PUCHARU ŚWIATA

Tremplin du Praz po raz drugi areną igrzysk olimpijskich

Tremplin du Praz po raz drugi w historii stanie się areną igrzysk olimpijskich. W 1992 roku impreza czterolecia odbywała się we francuskim Albertville. Z najcenniejszych medali z obiektu normalnego cieszyli się Austriacy – Ernst Vettori oraz Martin Höllwarth, zaś po brąz sięgnął Fin Toni Nieminen. Na większej skoczni po wiktorię sięgnął wspomniany Fin, przed reprezentantami Austrii – Martinem Höllwarthem i Heinzem Kuttinem. W zmaganiach drużynowych triumfowała Finlandia, pokonując Austrię i Czechosłowację.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: nordicmag.info

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać